Skip links

#GOALter’19

GOAlter; Girişimci Okulunun düzenlediği bir eğitim programıdır. GOAlter programı Türkiye ve Globalde ki eğitim oluşumlarının ana sorunları esas alınarak bu sorunların çözümlerinin hibrit bir şekilde bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur. GOAlter programı; girişimciliğe karşı ilgisi olup bilgisi olmayan gençleri uzman mentorlar ve girişimcilerle buluşturarak 4 etaptan oluşan 8 haftalık interaktif bir eğitimle yeterli donanıma ulaştırmayı hedefleyen bir sosyal eğitim programıdır.

GOAlter19 liderleri olarak katıldığımız workshoplarda olsun, dinleyici olduğumuz etkinliklerde olsunsürekli yeni kazanımlar elde ettiğimizi ve katıldığımız her etkinlikte hayatımızın farklı bir noktasında bir gelişme içinde olduğumuzu farkettik. Aynı zamanda yeni insanlarla tanışmanın ve onlarla fikir alışverişi içinde olmanın bize olan faydasını farkettik. Bunun üzerine bu programa ihtiyaç duyduk çünkü artık farketmiştik ki bilgi birikimimizi paylaştığımız her insan bize yeni kazanımlar elde ettiriyordu. GOAlter19 programı da bizim için kendimizi geliştirirken başkalarına da bir şeyler katabiliceğimizi kanıtlamış oldu.

GOAlter programıyla birlikte girişimcilik alanında fikirleri olan fakat yeterli bilgi kazanımını edinmemiş, girişimcilik ekosisteminde yeterli donanıma ulaşmamış kişileri GOAlter programının gerek katıcağı bilgiler olsun gerek düzenlenicek olan workshoplar ve şirket gezileriyle birliktebu ekosisteme gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.  Aynı zamanda GOAlter liderleri olarak gençlere yeni kazanımlar katarken kendi gelişimimizi de sürdürerek bu ekosistemde derin bir etki bırakmayı hedefliyoruz.

DONANIM  ‘Yeni düşünceleri ortaya çıkaran hayal gücü bilinçten önemlidir’ der Albert Einstein. Bu sözden de yola çıkabiliceğimiz gibi her insan kendi derinliğine inmeyi sorgulamayı, fikir oluşturmayı, bir fikri hayal edebilmeyi öğrendiği zaman içindeki yeni düşüncelerin kapılarını birer birer açıcaktır. GOAlter programıyla biz, bir girişimci nasıl düşünür, bir fikir proje haline nasıl getirilir veyahut bir fikir nasıl oluşturulur bu tarz kazanımları Fellowlarımıza katmayı hedefliyoruz.

NETWORK  Edinilen bilgi birikimini network ile birleştirmek girişimcilik ekosisteminin en önemli adımlarından biri. Fellow’larımız etkinlik süresince gerek şirket gezileri olsun gerekse katıldıkları eğitimler de tanıştıkları kişilerle ekosistemin network alanına hızlı bir giriş sağlamış oluyorlar.

SONUÇLANMIŞ PROJELER  Fellow’larımızın son 2 etapta kovanlarıyla birlikte çıkardığı projeler arasından 1. Seçilen projenin bir kuluçka merkezine girerek o alandan yararlanması sağlanacaktır.

Hemen Başvur