Skip links

Girişimci Okulu

Girişimci Okulu, 2018 yılı Kasım ayında 4 kişilik bir ekip tarafından kurulmuştur. Fakat bu oluşumun temelleri çok daha önce girişimcilik alanındaki bir etkinlikte kurulan dostluk bağları ile atılmıştır. Zamanla edindiğimiz tecrübeler, katıldığımız programlar, düzenlediğimiz etkinlikler ve en önemlisi de artan motivasyonumuzla etkinliklerimizi bu okulun altında toplamaya karar verdik. Oluşum alanındaki ilk büyük adımımızda hedefimiz; kendimizi geliştirirken başka kişilere de fayda sağlamak oldu. Duyduğumuz heyecanı ve karşılaştığımız sorunları ünlü yazar Moliere’in de dediği gibi; ‘başarılarımızın değerini arttıracak süsler’ olarak gördük. Bu bakış açısıyla hedeflerimize ve hayallerimize yürürken heyecanımızı diri ve motivasyonumuzu yüksek tuttuk.

Girişimci Okuluna ihtiyaç duyduk çünkü girişimcilik alanında katıldığımız birçok etkinlikte edindiğimiz tecrübelerle sayesinde eksiklikleri fark etmeye başladık ve bu eksiklikleri giderecek bir oluşumun gerekli olduğuna karar verdik. ’Öğren, Öğret, Değişime Öncü Ol’ sözüyle çıktığımız bu yolda öğrenirken öğretmek aynı zamanda kişilerin hayatına dokunabilmek için ihtiyacımız olan Girişimci Okulu oluşumuna başladık.

Girişimci Okulu ile birlikte girişimcilik ekosisteminde derin bir iz bırakmak ve sağlam bir yer edinmeyi hedefliyoruz. Türkiye ve Globaldeki eğitim oluşumlarından farklı olarak; sahip olduğumuz bakış açısı ve edindiğimiz mottolarla birlikte bizimle birlikte yürümek isteyen insanlara yeterli donanımı edineceği bir platform oluşturmayı, aynı zamanda gerek yapılacak geniş çaplı etkinliklerle gerekse şirket gezileriyle birlikte katılımcılarımız için gerekli olan network alanını oluşturmayı gaye ediniyoruz.